Yediyirmidort OGRENCİ
AnasayfaKapıSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Y?l?n bombas?...... (Yak?nda)

Paylaş | 

Savaştan sonra eve dönüş =(

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
arzum92
Yediyirmidortadmin
Yediyirmidortadmin

Aktiflik :
400 / 999400 / 999

Kadın
Ruh hali :
Takım :
Rep Gücü :
Madalyalarım :

Kişisel İleti
Yediyirmidort ÖĞRENCİ:
Uyarı Puanı: 0
MesajKonu: Savaştan sonra eve dönüş =(   C.tesi Mart 14, 2009 8:46 pm

Savaştan sonra eve dönüş

Vietnam'da savaştıktan sonra, evine dönmekte olan bir asker hakkında anlatılan hikâyedir.

San Fransisco'dan ailesini telefonla arar. Anne ve babasına eve döndüğünü bildirir. Sevinçle karşılanır haber.

- Geliyorum ama sizden bir ricam var. Yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum.

- Memnuniyetle, onunla tanışmak isteriz.

- Yalnız, bilmeniz gereken bir şey var. Arkadaşım savaşta ağır yaralandı. Bir mayına bastı ve bir koluyla ayağını kaybetti. Gidecek hiçbir yeri yok. Onun gelip bizimle kalmasını istiyorum.

- Bunu duyduğumuza üzüldük oğlum. Belki onun başka bir yer bulmasına yardımcı olabiliriz.

- Hayır, bizimle yaşamasını istiyorum, kimsesi yok.

- Oğlum, bizden ne istediğini bilmiyorsun. Onun gibi özürlü biri bize korkunç bir yük olur. Bizim kendi hayatımız var ve onun gibi birinin hayatımıza engel olmasına izin veremeyiz. Bu arkadaşını unutup eve dönmelisin. O kendi başının çaresine bakacaktır.

Asker oğulları o anda telefonu kapatır. Ailesi bir süre ondan haber alamaz.

Birkaç gün sonra, San Fransisco polisinden bir telefon gelir. Oğullarının yüksek bir binadan düşüp öldüğünü öğrenirler. Polis, bunun intihar olduğuna inanmaktadır.

Üzüntü dolu anne baba, hemen San Fransisco'ya uçar.

Oğullarının cesedini teşhis etmek için şehir morguna götürülürler. Onu tanırlar ama gördükleri anda birden dehşete düşerler. Oğullarının sadece bir kolu ve bir bacağı vardır.

Forum kuralları !!!

Savaştan sonra eve dönüş =(
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası